Soukromý podnikatel obvykle vezme nějaké peníze, vloží je do toho, aby mohl odvést určitou práci, a když je tato činnost odvedena, prodá ji se ziskem někomu, kdo o její výsledky projeví zájem. Tak to funguje, a tak si také soukromníci obvykle přicházejí k penězům. Investují do svého byznysu a z toho, co se jim vrátí, část reinvestují a část jim slouží k zajištění jejich obživy.
Jenže svět není dokonalý. A dokonalé tedy nebývá ani podnikání. A zatímco by to tedy mělo spolehlivě fungovat tak, jak zaznělo výše, někdy se situace od onoho ideálu skutečně rapidně odlišuje. Někdy podnikatelé peníze do svého byznysu vkládají, ale návratnosti už se nemusí dočkat. A pak jim peníze, které si nevydělali, scházejí.
Až po určitou mez se to dá zvládnout. Na něčem se dá třeba ušetřit, něco se dá oželet, něco se dá třeba financovat z rezerv. Jenže nezlepší-li se to dost rychle, nakonec finanční prostředky dojdou. A pak to vypadá s podnikáním i podnikatelem bledě. A často je tu už jenom jediné řešení. Půjčka.
Soukromník, kterému se dostatečně nedaří, se prostě může pokusit http://www.zachranny-kruh.cz/kdy-je-mozne-pokusit-se-pozar-uhasit.html na někoho obrátit a požádat ho o dočasné půjčení peněz k podnikatelským účelům. A když se mu podaří uspět, může pracovat dál v naději, že se to zlepší.
Ale co když někdo z podnikatelů půjčku od banky nedostane, protože nemá registry dlužníků a příjmy odpovídající požadavkům bankovních úředníků? Pak se dá na bankovní půjčku zapomenout. A je záhodno využít alternativu, jíž je americká hypotéka bez doložení příjmu, nabízená nebankovní společností. U té se totiž tolik nehledí na to, kolik si žádající podnikatel vydělává a jak je na tom s jeho registry dlužníků. Tady jde o to, zda se může za požadovanou půjčku zaručit nějakou vhodnou nemovitostí. A když to dokáže? Pak mu tady bez okolků půjčí. A podnikání tím může být doufejme zachráněno.